Jesteśmy Ekopozytywni

Celem Konkursu było dokonanie wyboru najlepszych projektów polegających na realizacji programu edukacji ekologicznej i przyrodniczej w szkołach i przedszkolach z terenu województwa łódzkiego, w celu ich finansowego wsparcia w formie dotacji. Konkurs skierowany był do publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół i ich zespołów. Przygotowaliśmy program edukacyjny o tematyce ekologicznej i wzięliśmy udział w konkursie.

Złożony wniosek został pozytywnie oceniony i decyzją Zarządu WFOŚiGW w Łodzi 28 listopada 2014 r. nasze Gimnazjum uzyskało dofinansowanie na realizację programu edukacji ekologicznej.

Przygotowany przez nas program adresowany jest do uczniów naszego Gimnazjum. Weźmie w nim udział 70 osobowa grupa uczniów. W ramach realizowanego projektu uczniowie wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych oraz pojadą na trzy wycieczki poświęcone tematyce ekologii. Ponadto zorganizowane zostaną cztery konkursy:

1) plastyczny – pejzaże ekologiczne, witryna artystyczna z surowców wtórnych,

2) międzyszkolny konkurs geograficzny – konkurs wiedzy dla klas I – III gimnazjum (uczniowie szkół Gminy Opoczno),

3) literacki - konkurs na wiersz ekologiczny,

4) fotograficzny – „Pomniki przyrody mojej okolicy w obiektywie”.

Dla biorących udział w konkursach przewidziano atrakcyjne nagrody.

Łączna wartość zadania wyniesie 13.015,00 zł.,  z czego 10.000,00 zł stanowi dotacja z WFOŚiGW w Łodzi, a 3.015,00 zł stanowi udział Gminy Opoczno.

Dodatkowo w projekcie przewidziano zakup:

1)    pomocy dydaktycznych w tym: mikroskopów, zestawów preparatów mikroskopowych, foliogramów, zestawów doświadczalnych.